Telefon: 0 346 614 2341 Belgegeçer: 0 346 614 2362 gemerek@cumhuriyet.edu.tr

Menü

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Gemerek Meslek Yüksekokulu

Tanıtım

Cumhuriyet Üniversitesi Gemerek Meslek Yüksekokulu; Rektörlüğümüzün 04.03.2003 tarih ve 648 sayılı yazıları üzerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur. Yüksekokulumuz 2005 - 2006 eğitim öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'ne bağlı Muhasebe ve İşletmecilik  Programlarına 50'şer öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Daha sonra bu programlara ilaveten İktisadi ve İdari Programlardan Bankacılık ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım programları, Teknik Programlardan da Gıda Teknolojisi ile Bilgisayar Teknolojisi programları açılmıştır.

 

Yüksekokulumuz Sosyal Bilimler alanında 1 öğretim üyesi, 6 öğretim görevlisi ve Teknik Bilimler alanında  7 öğretim görevlisi ile eğitim vermektedir. 

 

Yüksekokulumuzda şu anda 1 yüksekokul sekreteri, 1 Şef, 3 memur, 4 hizmetli, 4 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 13 idari personel görev yapmaktadır.

 

Yüksekokulumuz; 40.000 metrekare açık alan üzerine inşa edilen 4.000 metrekare binasında 14 derslik, 2 bilgisayar teknolojileri laboratuarı, 1 Kimya teknolojisi laboratuarı, 1 uzaktan eğitim salonu, 1 kütüphane ve ek binasında 400 öğrenci kapasiteli kantin ile hizmet vermektedir.

 

 

Misyon - Vizyon

 
 
Misyonumuz:
 
Bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık, yüksek eğitim ve öğretim faaliyetleriyle çağın gerektirdiği mesleki ve teknik bilgi donanımına sahip bireyler yetiştirerek ülkemizin insan gücü potansiyelinin iyileştirilmesi ve bilgi toplumunun oluşmasına katkı sağlamaktır. 
 
Vizyonumuz:
 
Mesleki alanda tanınırlık ve saygınlık, örgütsel bağları güçlü, kurumsal kültürü ve kimliği gelişmiş, üretken, toplumsal ihtiyaçlara cevap veren lider meslek yüksek okulu olmaktır.

Yüksekokulumuza Emeği Geçenler

       

Gemerek Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri ve Standartları Tablosu

Gemerek Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosu

Gemerek Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosunu PDF ve Word dosyası olarak indirebilirsiniz.


Word Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir

Gemerek Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosu

Gemerek Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosunu PDF ve Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Excel Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir